Stany Zjednoczone oskarżają trzech północnokoreańskich hakerów za ataki kryptograficzne i oprogramowanie ransomware WannaCry

Departament Sprawiedliwości oskarżył trzech hakerów powiązanych z niesławną Lazarus Group.

W środę Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych ogłosił zarzuty przeciwko trzem hakerom z Korei Północnej

Ogłaszając, zastępca prokuratora generalnego John Demers potępił program północnokoreański, którego najbardziej znaną filią jest Lazarus Group. Demers powiedział:

„Agenci Korei Północnej, używający klawiatur zamiast broni, kradnąc cyfrowe portfele kryptowaluty zamiast worków gotówki, są największymi na świecie złodziejami banków”.

Ponieważ kraj jest w dużej mierze odcięty od międzynarodowej gospodarki, program hakerski Korei Północnej był kluczowym źródłem dochodów

Wielu powiązało dochody z hakowania ze źródeł takich jak złośliwe oprogramowanie WannaCry i giełda kryptowalut Coincheck z programem broni jądrowej. Demers opracował:

„Zagrożenie cybernetyczne KRLD podążyło za pieniędzmi i zwróciło uwagę na najbardziej nowatorskie aspekty finansów międzynarodowych, w tym poprzez kradzież kryptowaluty z giełd i innych instytucji finansowych”.

Program hakerski w Korei Północnej był przedmiotem szeroko zakrojonej kontroli, zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i na arenie międzynarodowej. Ponieważ kraj ten nie ma powszechnego dostępu do Internetu, wielu wskazuje na rolę Chin w szkoleniu północnokoreańskich hakerów. Rzeczywiście, Stany Zjednoczone nałożyły sankcje na dwie chińskie filie Lazarus Group w marcu 2020 roku.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.